Fikri Mülkiyet Hukuku

Uluslararası ticaretin hızla yaygınlaşması, yerel ve yabancı firmaların kendilerine ait ayırt edici karakteristik ürünlerinin, hizmetlerinin ve teknolojilerinin korunmasının gerekliliğini daha da artırmış, bu doğrultuda Türkiye’de, birçok uluslararası konvansiyona taraf olarak ilgili mevzuatını yenilemiş ve geliştirmiştir. Aynı paralelde Fikri Mülkiyet Hukuku alanında sunulan danışmanlık hizmetleri de hızla gelişerek hizmet skalasında kendine önemli bir yer edinmiştir.

Fikri Mülkiyet Hukuku alanında uzman olan büromuz ortakları hem teoride hem de uygulamada derin bir bilgi ve deneyime sahiptir. Özellikle yabancı marka, patent ve endüstriyel tasarımların Türkiye’de tescili ve korunması ile ulusal marka, patent ve endüstriyel tasarımlarının yabancı ülkelerde tescili ve korunması konularında çalışmalar yürüten büromuz gerek kamu otoriteleri nezdinde gerekse de ihtisas mahkemeleri önünde müvekkillerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra in-novalegal Türkiye’de veya yurt dışında tescil edilmiş ve/veya tanınmış bir fikri mülkiyet hakkı ile ilgili olarak Türkiye’de karşılaşılabilecek potansiyel ihlal, itiraz ve sair hukuki ihtilaflar konusunda çalışmakta, müvekkillerimizin fikri mülkiyet haklarına yönelik ihlallerin durdurulması ya da söz konusu hakların kamu otoriteleri nezdindeki tesciline ilişkin idari engellerin dava yoluyla kaldırılması için gerekli hukuki süreçleri de en iyi şekilde takip etmektedir.